Przedszkole Miejskie nr 7 w Sosnowcu

Programy i Innowacje

Przedszkole Miejskie nr 7 w Sosnowcu

Ogólnopolskie Programy i Innowacje

Programy ogólnopolskie i innowacje autorstwa nauczycieli naszego przedszkola realizowane w grupach:

Grupa Biedronki:

Akcje, programy Sanepid: „ Klub Zdrowego Przedszkolaka” , „ Czyste powietrze wokół nas”, „Wirusoochrona” ,

Ogólnopolski projekt Edukacyjny „Gramy zmysłami”
głównymi celami tego projektu jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Tworzenie  odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami. Stymulowanie wszystkich zmysłów w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych oraz tworzenie warunków do kształtowania przez dzieci świadomości własnego ciała. Czas trwania październik 2023- maj 2024. Projekt prowadzony przez mgr Monikę Wilk.

Innowacja pedagogiczna „Dotknij, poczuj, zobacz”
na podstawie I edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Dotknij, poczuj, zobacz”. – cele główne tej innowacji to:   wzbudzenie w dzieciach pasji do tworzenia, eksperymentowania i doświadczania wielozmysłowego. Rozwijanie motoryki małej, czyli zdolności manualnych dziecka, oraz poprawa ruchów precyzyjnych, rozwijanie umiejętności pracy w grupie oraz zniwelowanie napięć emocjonalnych. Czas trwania: wrzesień 2023- maj 2024. Innowacja autorstwa mgr Moniki Wilk.

Innowacja pedagogiczna „Piosenki na literki”
celem innowacji jest kształtowanie mowy, przygotowanie dzieci do nauki czytania i pisania, uczenie rysowania, poznawanie liter i cyfr. Autorem innowacji jest mgr. Agnieszka Zarzycka. Czas trwania październik 2023 – maj 2024.

Grupa Motylki:

Ogólnopolski projekt edukacyjny ”Bajkowa wyprawa część 2” Edycja 2023/2024
Ogólnopolski projekt edukacyjny, którego zadaniem jest rozbudzanie zainteresowań dzieci literaturą klasyczną, upowszechnianie czytelnictwa, a także kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno. Zajęcia będą realizowane od września 2023 do maja 2024r. Projekt prowadzony przez mgr Annę Piwowarską.

Ogólnopolski projekt edukacyjny ”Na tropie zdrowego odżywiania” Edycja 2023/2024
Projekt realizowany będzie od września 2023 do maja 2024r.  Ma za zadanie wprowadzić dzieci w świat w świat zdrowego odżywiania. Wyjaśnić, czym są składniki odżywcze, gdzie się znajdują i dlaczego są ważne dla naszego zdrowia. Projekt prowadzony przez mgr Annę Piwowarską.

Projekt Edukacyjny – „Nie lada to gratka! Poznajemy Misia Uszatka!”
Głównym założeniem jest wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej,  promowanie czytelnictwa, rozwijanie wszechstronnej stymulacji dzieci, poprzez połączenie wrażeń ruchowych, wzrokowych, słuchowych i dotykowych
Zajęcia realizowane będą od września 2023r do maja 2024r. Projekt prowadzony przez mgr Annę Piwowarską.

Ogólnopolski projekt edukacyjny „BAJKI – POMAGAJKI”

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny pt. „Z darami natury świat nie jest ponury”
Projekt będzie realizowany od 01.09.2023 do 31.05.2024.
Głównym celem projektu jest kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności
dzieci oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody. Projekt prowadzony przez mgr Marię Szewczyk.

Innowacja pedagogiczna „Bajkowa wyprawa”
głównym celem innowacji jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka. Autorem innowacji jest mgr Anna Piwowarska. Czas trwania październik 2023 – maj 2024.

Grupa Misie:

Ogólnopolski projekt edukacyjny „Kubusiowi Przyjaciele Natury” (XVI edycja)
celem programu jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcanie ich do ruchu od najmłodszych lat. Czas trwania projektu wrzesień 2023 – czerwiec 2024. Program prowadzi mgr Weronika Materka.

Ogólnopolski program edukacji zdrowotnej „Klub Mleczaka”
celem programu jest edukacja z zakresu profilaktyki stomatologicznej oraz zmiana nawyków higienicznych dzieci i dorosłych. Czas trwania projetu pażdziernik 2023 – czerwiec 2024. Projekt prowadzony przez mgr Weronikę Materkę.

Innowacja pedagogiczna „Pomóż mi zrobić to samemu”
celem innowacji jest nauka samodzielności i koncentracji na działaniu, rozwijanie motoryki małej oraz rozwój pojęć i zmysłów. Czas trwania październik 2023 maj 2024. Autorem innowacji jest mgr Weronika Materka.