4 grudnia 2022 Monika Wilk

Misie:  poznawały zawód listonosza, zapoznały się z jego atrybutami. Poznały w jaki sposób zaadresować list, jak wygląda koperta. W ramach zajęć odwiedziliśmy również Bibliotekę gdzie słuchaliśmy bajki o „Kubusiu Puchatku” którą czytała nam pani Bibliotekarka. Rozmawiały również o pracy Górnika, wykonały jego czapkę poznając przy tym jak się nazywa. Świętowaliśmy również urodzinki naszego Kolegi.

Biedronki: specjalnym gościem w grupie była Pani Natalia, mama Antosi, która opowiadała dzieciom o pracy fotografa. Dzieci wykonywały zdjęcia, oglądały przyniesione aparaty, albumy. Troje dzieci z naszej grupy, tj. Zuzia, Hania i Nikola uczestniczyły w obchodach z okazji ,,Barbórki”: ,,Od Maluchów dla Górników” w MDK ,,Kazimierz”. Brały udział w warsztatach ekologicznych: ,, Segregacja i recykling” w ramach współpracy elektrociepłowni Będzin i Urzędu Miasta Sosnowiec oraz w cyklicznie organizowanych spotkaniach w Bibliotece szkolnej. Dzieci słuchały ,,Zimowych opowieści ” czytanych przez Panią bibliotekarkę. Obchodziliśmy też Urodziny Wojtusia.

Motylki  udały się do MDK „Kazimierz” na warsztaty biblioteczne. Poznały pracę górnika, nauczyły się tańca „Grozik”. Napisały list do św. Mikołaja oraz samodzielnie wykonały kartki świąteczne na kiermasz. W grupie powstał Kalendarz Adwentowy z zadaniami do wykonania.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.