26 lutego 2023 Monika Wilk

Dnia 24.02.2023r. odbył się quiz wiedzy: „Przedszkolak Europejczykiem” – zorganizowanym w PM nr 44 w Sosnowcu. W quizie wiedzy wzięły udział Przedszkola: nr 40, 44 oraz 7. Naszą placówkę reprezentowały: Hania, Nikola i Antosia z grupy:”Biedronki”. Przedszkolaki dzielnie wykonywały liczne zadania przygotowane przez organizatora, tj.układały puzzle obrazkowe, rozwiązywały krzyżówkę, której rozwiązanie stanowiło hasło: „Europa”. Poznały symbol Unii Europejskiej – stonogę Syriusza, którą kolorowały zgodnie z podanym rytmem kolorów. Rozpoznawały flagi oraz hymn danego państwa. Poznały prosty układ taneczny tańca: „Zorba”. Rozwiązywały pytania wyboru, układały z rozsypanki literowej wyrazy: „korona”, „pinokio”. Układały z klocków drewnianych charakterystyczne budowle, min. Wieżę Eiffla, Bramę Brandenburską, Pałac Buckingham. Ze wszystkimi zadaniami nasi reprezentanci poradzili sobie wspaniale, czego dowodem jest zajęcie I miejsca dla Przedszkola. Dzieci otrzymały nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy!