12 marca 2023 Monika Wilk

Grupa „Biedronki”  poznała litery: „W-w”, wykonywała pracę plastyczno-konstrukcyjną: „Laptop” z wykorzystaniem schematu klawiatury qwerty z literami; kolorując pola na klawiaturze składające się na imię danego dziecka. Wypełniała po śladzie kontur litery: „C” plasteliną. Poznawała pojęcia tj. „wynalazek”, „wynalazca” przy wykorzystaniu aplikacji multimedialnej: „Wirtualna wystawa wynalazków Leonardo da Vinci”, gdzie oglądała oraz słuchała ciekawostek na temat danego wynalazku. Uczestniczyła w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu oraz w zajęciach bibliotecznych. W tym tygodniu Urodziny obchodziła Zuzia.

Misie realizowały projekt pt: „Tydzień bajek polskich”, który stworzyła pani Marta Murawska. Dzieci poznały bajki z dawnych lat takie jak: „Reksio”, „Pomysłowy Dobromir”, „Miś Uszatek”, „Bolek i Lolek” oraz „Koziołek Matołek”. Poznawały ich przygody, wygląd bohaterów. Rozmawiały na tematy zwiazne z tolerancją, sposobem obchodzenia imienin. Poznaly dawne wynalazki. Wykonały pracę plastyczne pt:”Buda dla Reksia”, „Spodenki Koziołka Matołka” oraz kolorowały poznane bajkowe postaci.

Grupa Motylki poruszała tematy związane z wiosennymi kwiatami. Przedszkolaki zapoznały się z zawodem florysty, wykonały prace plastyczne: Tulipan oraz Hiacynt.  Grupa wybrała sie na przedszkolny plac zabaw, aby zobaczyć kwitnące stokrotki.

Dodatkowo w czwartek (09.03) odwiedziła nasze przedszkole mama Wiktora, aby przybliżyć nam swój zawód. Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda praca listonosza, jakie sa jego atrybuty. Każdy mógł własnoręcznie przykleić znaczek na pocztówkę. Bardzo dziękujemy Pani Marcie za odwiedziny i ciekawe zajęcia 😉

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.