21 marca 2023 Katarzyna Trzeciak

Misie w tygodniu od 13.03-17.03.2023 poszerzały swoją wiedzę na temat zbliżającej się pory roku- wiosny. Poznały jak rośnie fasola oraz same założyły hodowlę fasoli, do której potrzebowały słoika z wodą. Doskonaliły swoje umiejętności wycinania, układały wcześniej wycięty obrazek z części. Wykonały pracę plastyczne pt. „Szczypiorek” oraz „Hiacynt”. Nie mogło również zabraknąć spacerków wokół przedszkola w poszukiwaniu oznak wiosny. Swoje urodzinki świętował Filip.

Grupa Biedronki  poznała litery: „W-w”, wykonywała pracę plastyczno-konstrukcyjną: „Laptop” z wykorzystaniem schematu klawiatury qwerty z literami; kolorując pola na klawiaturze składające się na imię danego dziecka. Wypełniała po śladzie kontur litery: „C” plasteliną. Poznawała pojęcia tj. „wynalazek”, „wynalazca” przy wykorzystaniu aplikacji multimedialnej: „Wirtualna wystawa wynalazków Leonardo da Vinci”, gdzie oglądała oraz słuchała ciekawostek na temat danego wynalazku. Uczestniczyła w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu oraz w zajęciach bibliotecznych. W tym tygodniu Urodziny obchodziła Zuzia.

Grupa Motylki poznała historię żabki: dzieci wykonywali żabi tor przeszkód. Motylki założyły hodowlę cebuli. Przybliżając zawód florysty odwiedzili pobliską kwiaciarnię, kupili bazie do kącika przyrodniczego. Grupa wykonala pracę plastyczną: forsycja. Nie zabrakło odwiedzin placu zabaw. Gaja świętowała swoje urodziny.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.