26 lutego 2023 Monika Wilk

W tym tygodniu „Biedronki” poznały litery: „G-g”, dobierały do obrazków napisy do globalnego czytania z nowopoznaną literą, doskonaliły umiejętność przeliczania, wykonywania działań na dodawanie w zabawach: „Śniadanie Inuitów”, „Domki igloo”. Samodzielnie próbowały również układać zadania tekstowe korzystając z kolorowych patyczków podczas wyznaczania wyniku. Poznały wygląd, ubiór i styl życia Inuitów, pracowały z globusem – poznały ciekawostki dotyczące Antarktydy i Arktyki – oraz nauczyły się nowej piosenki pt. „Mroźne marzenia „. Wykonały żaglówki z wykorzystaniem zakrętki, a także pracę plastyczną – „Igloo”. W ramach doradztwa zawodowego poprzez różnorodne aktywności z elementami zabawy poznały zawód listonosza. Dzieci uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych, podczas których otrzymały pamiątkowe zakładki do książki.

Misie rozmawiały na temat związany z kosmosem. Poznały planety Układu Słonecznego, nauczyły się piosenki związanej z Planetami. Poznały również nazwy takie jak: astronauta, statek kosmiczny, rakieta, asteroida. Wykonały pracę plastyczne pt.”Statek kosmiczny”, „Rakieta” oraz „Dzień i noc”. Pracowały dzielnie w książkach systematyzując swoją wiedzę. Na koniec tygodnia wykonały wspólnie „kosmos zamknięty w słoiku”. Lenka świętowała swoje urodzinki 😉

Grupa Motylki przeniosła się do kosmicznego świata. Grupa dowiedziała się czym jest kosmos, jak wygląda i gdzie on tak właściwie jest. Podczas zajęć dzieci wzbogaciły wiedzę na temat Układu Słonecznego, a także dowiedziały się kim jest astronauta. Dzieci wykonały własne rakiety. W tym tygodniu również Motylki poznały jak wygląda cyfra 7. Nie zabrakło zabaw ruchowych na placu zabaw.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.