26 marca 2023 Monika Wilk

Grupa Misie dalej rozmawiała o wiośnie. Poznała pracę związane z porządkami wiosennymi. Odwiedziła nas również pani Ula z biblioteki,która w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” czytala nam ksiażkę opowiadajacą o wiośnie,pokazała nam również książeczki, które ogladaliśmy z wielkim zaciekwieniem. Na koniec tygodnia zamieniliśmy się w ogrodników i zasadziliśmy cebulkę.

Motylki w tym tygodniu poznały zwierzęta mieszkające na gospodarstwie. Wykonały pracę plastyczną pt.: „Krowa”. Grupę odwiedziła pani Ula z pobliskiej Boiblioteki w ramach akcji: „Cała Polska czyta Dzieciom”. Motylki poznały cyfrę 8 wyklejając ją plasteliną. Nie zabrakło zabaw tematycznych w kącikach zainteresowań oraz wyjść na plac zabaw.

Grupa Biedronki poznała literę „J-j”, gdzie wypełniała po śladzie jej kontur plasteliną. Zapoznana została ze znakiem odejmowania, gdzie w zabawie matematycznej „Kurze gniazda” doskonaliła umiejętność przeliczania, układając działania na odejmowanie z wykorzystaniem kompletu cyfr z Alfabetu. Układała puzzle obrazkowe z pociętych części na temat: „Po czym można poznać, że nadchodzi wiosna?”; budując zarazem wypowiedzi na podany temat. Przywitała nową porę roku, poprzez pokolorowanie obrazka konturowego: „Pani Wiosna”, ułożenie puzzli obrazkowych o tematyce wiosennej oraz zabawę ruchową: „Budzenie Wiosny”. Założyła zielone hodowle w kąciku przyrody z wykorzystaniem fasoli, cebuli. Wysiewała samodzielnie rzeżuchę oraz ozdabiała kubeczki jednorazowe gotowymi elementami z papieru samoprzylepnego, tworząc kompozycje według własnej inwencji twórczej. Dzieci 6-letnie uzupełniały w książkach brakujące elementy obrazka z zachowaniem kolejnych etapów wzrostu cebuli, fasoli i pomidora, a 5- latki poznały cykl rozwojowy ziemniaka. „Biedronki” realizowały treści związane z Dniem Wody, poznały zawód rolnika oraz próbowały swoich sił w przedstawianiu improwizowanego teatrzyku.

23.03.2023r. wszystkie grupy udały się do MDK „Kazimierz” w Sosnowcu na spektakl pt.: „Calineczka”.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.